Musím podať daňové priznanie, keď som pracovala a súčasne bola na predĺženej rodičovskej?

Zodpovedané
26. apr 2023

Dobrý deň,

za celý rok 2022 som mala schválený predĺžený rodičovský príspevok na dcéru a zároveň som pracovala na celý úväzok s čistým mesačným prijímom cca 750 eur. Zamestnávateľovi som nenahlásila, že poberám zároveň predĺžený rodičovský.

Ako je to teraz s daňovým priznaním?

Mala som to našej ekonómke nahlásiť?

Malo sa mi vracať niečo z dane?

Dcéra je zverená mne, takže na daniach mi vracali daňový bonus za celý rok.

Ovplyvňuje výšku preplatku dane aj to, že som poberala rodičovský príspevok?

Ak áno, ako a kedy treba podať opravné daňové priznanie?

Ďakujem

Dobrý deň,

popri rodičovskom príspevku môžete pracovať bez obmedzení. Pokiaľ ste požiadali o Ročné zúčtovanie dane a následne Vám na základe žiadosti spravili ročné zúčtovanie dane, tým je to vysporiadané. RP neovplyvní výšku preplatku na dani.

S prianím pekného dňa,
Lenka