Musím podať novú žiadosť o rodičovský príspevok?

Zodpovedané
13. jan 2024

Dobrý deň,

chcem sa spýtať ohľadom materskej a rodičovského príspevku. Mala som nižšiu materskú, takže mi úrad práce doplácal do vyššieho rodičovského príspevku. 2.1. 2024 mi skončila materská dovolenka.

Budem rodičovský príspevok dostávať aj naďalej, či musím dávať novú žiadosť?

Koľko vlastne dostanem?

Bude to rodičovský príspevok za celý mesiac a plus dva dni materskú dávku?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

rodičovský príspevok budete dostávať naďalej. Novú žiadosť už nebudete potrebovať, rodičovský sa vyplávca za celý kalendárny mesiac.

Overte si, či budú od Vás požadovať ukončenie o poberaní materskej zo SP, ÚPSVaR so SP majú medzi sebou síce prepojenie, ale pre istotu si overte túto informáciu.

S prianím pekného dňa,
Lenka