Musím poslať na úrad vyhlásenie, že už nie som samoživiteľka?

Zodpovedané
10. mar 2024

Dobrý deň,

počas poberania materskej a zhruba 8 mesiacov po narodení bábätka som bola matka samoživiteľka. Na sociálny úrad som zasielala aj čestné vyhlásenie.

Ako postupovať, keď mám teraz partnera?

Je potrebné poslať čestné vyhlásenie o tom, že už samoživiteľka nie som?

Ďakujem

Dobrý deň,

čestné vyhlásenie ste posielali kvoli materskej? Ako osamelej matke pre nárok 37 týždňov materskej? Ak áno a materská Vám už skončila, tak nič neriešite.

S prianím pekného dňa,
Lenka