Musím sa počas PN evidovať na úrade práce?

Zodpovedané
27. jan 2024

Dobrý deň,

od 1.2.2024 budem nezamestnaná. Pracovný pomer bol ukončený dohodou.

Je rozdiel ísť na PN 28.1.2024 alebo 3.2.2024?

Ak budem na PN, treba ísť hneď sa hlásiť na úrad práce, alebo až po skončení PN?

Ak je PN a som evidovaná na úrade práce, predĺži sa o ten čas poberanie podpory?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak pôjdete na PN 28.1.2024, t.j. ešte počas trvania pracovného pomeru, dni počas ktorých bude trvať pracovný pomer zaplatí zamestnávateľ, ostatné dni Sociálna poisťovňa.

Ak pôjdete na PN po skončení pracovného pomeru dňa 3.2.2024 v ochrannej lehote, nemocenské platí Sociálna poisťovňa od prvého dňa. Nárok na podporu v nezamestnanosti nie za dni, počas ktorých máte nárok na výplatu nemocenskej dávky. Dávku by Vám doplatili po skončení PN.

Ak pôjdete na PN dňa 1.2. v ochrannej lehote, ÚPSVaR Vás zaregistruje až po skončení PN a o dávku v nezamestnanosti požiadate až po PN.

S prianím pekného dňa,
Lenka