Musím vrátiť rozdiel daňového bonusu?

Zodpovedané
7. jan 2024

Dobrý deň,

som dôchodkyňa, pracovala som na dohodu 2 mesiace a bol mi vyplatený daňový bonus viac ako 200 EUR. Keď si však vypĺňam elektronický formulár daňového priznania, tak mi ukazuje, že nárok na daňový bonus je iba 34 EUR (pri základe dane 1024 EUR). Ako opatrovníčka neplnoletého dieťaťa som ho poberala iba počas dohody 2 mesiace, zvyšných 10 mesiacov som ho nepoberala, lebo mi bol priznaný príplatok k prídavku na dieťa.

Musím teraz rozdiel vrátiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie. Už vyplatený daňový bonus sa nevracia. (Pokiaľ bol vyplatený v správnej výške.)

S prianím pekného dňa,
Lenka