Musím vrátiť stabilizačný príspevok, keď mi zamestnávateľ nepredĺžil zmluvu?

Zodpovedané
14. sep 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom stabilizačného príspevku. Podpísala som zmluvu na 3 roky, ale bola som zamestnaná na dobu určitú. Zamestnávateľ mi zmluvu nepredĺžil.

Musím vrátiť stabilizačný príspevok?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, v čase kedy ste podpisovali dohodu o stabilizačnom príspevku sa malo preukázať, že v pracovnom pomere máte zotrvať po dobu troch rokov. Mohli Vám zmeniť pracovný pomer na dobu neurčitú, alebo neposkytnúť príspevok.

Pozrite si dohodu, v ktorej je presne uvedené, v akých prípadoch musíte vrátiť príspevok a kedy nie.

Viac informácii nájdete v priloženom linku, kde sú odpovede na otázky o stabilizačnom príspevku, mala by tam byť riešená aj Vaša situácia.

https://www.employment.gov.sk/sk/ministerstvo/p...

S prianím pekného dňa,
Lenka