Na aké dávky by som mala nárok, keď by som v najbližšej dobe otehotnela?

Zodpovedané
8. jan 2024

Dobrý deň,

od roku 2005 som bola zamestnaná na TPP. V roku 2020 som išla na materskú, potom na rodičovský príspevok. Dovŕšením 3 rokov dieťaťa 7.8.2023 som si zobrala 2 dni dovolenky a následne výpoveď dohodou.

Na tie dva dni som bola prihlásená na nemocenské poisteniei. 10.8.2023 som sa prihlásila na úrad práce a požiadala o dávku v nezamestnanosti, ktorá sa mi ešte teraz vypláca.

Keby som v najbližšej dobe otehotnela, mám nárok na tehotenské, materskú alebo už len na rodičovský príspevok?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

nárok na tehotenské, materské z ochrannej lehoty budete mať, ak otehotniete do pol roka od skončenia nemocenského poistenia = skončenia pracovného pomeru, nakoľko ste si nemocenské poistenie obnovili čerpaním dovolenky pred skončením pracovného pomeru.

S prianím pekného dňa,
Lenka