Na čo mám nárok, keď nestíham reťazový pôrod?

Zodpovedané
6. júl 2023

Dobrý deň,

som na predĺženej rodičovskej zo zdravotných dôvodov, ktorá mi končí v októbri. Pracovný pomer mi trvá a popritom som mala ešte 2 dohody v inej práci.

Ak otehotniem teraz, mám nárok na materské plus tehotenské od 4. mesiaca?

Do pôvodnej práce sa vrátiť nemôžem, lebo je veľmi riziková - ťažké kovy.

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ otehotniete počas ešte trvania pracovnej zmluvy, alebo najneskôr do pol roka od ukončenia nemocenského poistenia (skončenia pracovného pomeru), stále budete mať nárok na tehotenské/materské.

S prianím pekného dňa,
Lenka