Ovplyvní OČR medzi materskou a rodičovskou dovolenkou výšku dávky?

Zodpovedané
7. jan 2024

Dobrý deň,

v roku 2022 po skončení materskej som poberala pandemickú OČR až do 30.4.2023. Od 1.5.2023 som už len na rodičovskej dovolenke, ale som tehotná.

Ako sa mi bude počítať materská dávka?

Bude to tá istá výška a bude to reťazový pôrod?

Ovplyvní OČR medzi materskou a rodičovskou dovolenkou výšku dávky?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ste počas roka 2023 nemali zdaniteľný príjem a nastúpite na novú materskú v roku 2024, materskú by ste nemali mať nižšiu ako tú predchádzajúcu.

Ak ste v predchádzajúcom roku pred nástupom na MD nemali z tohto pracovného pomeru žiadny príjem, ani vedľajší, inú dohodu, tak materská sa určí z pravdepodobného vymeriavacieho základu, ktorý nahlasuje zamestnávateľ. Nové materské v takomto prípade nemá byť nižšie ako predchádzajúca materská.

S prianím pekného dňa,
Lenka