Ovplyvní prerušenie dobrovoľného poistenia nárok na tehotenské?

Zodpovedané
22. máj 2024

Dobrý deň,

ďakujem veľmi pekne za zodpovedanie otázky
https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Platím si minimálne poistné a v prípade otehotnenia ho chcem zrušiť a následne zase poistiť s vyšším vymeriavacím základom.

Neovplyvní táto zmena nárok na tehotenské?

Sčítavajú sa pri tehotenskom a materskom všetky dní poistenia za posledné dva roky?

Teraz neriešim výšku tehotenského, ale vlastne ten nárok, či nebude problém prerušenie poistenia.

Ďakujem

Dobrý deň,

do potrebných 270 dní sa započíta doba nemocenského poistenia, z ktorého si uplatníte nárok na tehotenské, ale aj doba už ukončených predošlých nemocenských poistení.

Prerušenie neovplyvní nárok na tehotenské. Medzi dvomi DNP je potrebné mať aspoň deň - dva prestávku medzi nimi.

S prianím pekného dňa,
Lenka