Ovplyvní prerušenie živnosti výšku materskej dávky?

Zodpovedané
31. dec 2023

Dobrý deň,

celý rok 2023 pracujem na TPP 4 hodiny denne. Popritom mám živnosť, kde platím sociálne odvody. Živnosť som mala prerušenú od apríla do júna 2023, vtedy som odvody neplatila. Odvody do sociálnej ako SZČO platím od roku 2022.

Chcela by som prerušiť živnosť od januára 2024, keďže nemám príjmy zo živnosti.

Ovplyvní to výšku materskej zo živnosti?

Nezamietnu mi materskú zo SZČO, keďže živnosť bude prerušená v čase žiadosti o materskú?

Na materskú budem nastupovať najneskôr 1.3.2024.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pokiaľ živnosť prerušíte predtým ako podáte žiadosť o materské za SZČO, tak sa materské prizná iba z TPP (ak bude stále trvať, neuvádzate že by skončil).

S prianím pekného dňa,
Lenka