Ovplyvní výšku materského fakt, že som mala 6 mesiacov pozastavený rodičovský príspevok?

Zodpovedané
9. jan 2024

Dobrý deň,

v roku 2023 som bola na RD a od apríla do septembra som mala pozastavený rodičovský príspevok, nakoľko išiel so synom na otcovskú dovolenku môj manžel. V tomto čase som si platila iba zdravotnú poisťovňu ako samoplatca. Trvalý pracovný pomer mi stále trvá. Syn bude mať v júli 3 roky, termín pôrodu mi vychádza približne rovnako (pôjde o reťazový pôrod).

Aká bude moja materská a tehotenská dávka?

Ovplyvní ich výšku fakt, že som v predošlom roku bola 6 mesiacov s pozastaveným rodičovským príspevkom?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pri materskej sa rieši nemocenské poistenie, ktoré máte podľa Zákonníka práce počas rodičovskej dovolenky prerušené. To, že ste nepoberali rodičovský príspevok by nemalo ovplyvniť v tomto prípade výpočet materskej, nakoľko ste stále čerpali rodičovskú dovolenku. Pokiaľ ste to takto riešili v zamestnaní.

S prianím pekného dňa,
Lenka