Partner mi nechce dať daňový bonus na deti. Ako postupovať?

Zodpovedané
31. jan 2024

Dobrý deň,

partner si uplatnil daňový bonus na dve deti. Bonus príde na jeho účet, ale odmieta mi dať z neho na deti akúkoľvek čiastku. Bývame v spoločnej domácnosti, no každý máme iný účet. Ja som na rodičovskej, z ktorej platím 400 EUR mesačne škôlku a otec dieťaťa prispieva len 100 EUR.

Viete mi poradiť?

Ďakujem

obrý deň,

daňový bonus na vyživované dieťa si môže uplatniť daňovník na každé vyživované dieťa, a to vlastné, osvojené, dieťa prevzaté do starostlivosti nahrádzajúcej starostlivosť rodičov na základe rozhodnutia príslušného orgánu a dieťa druhého z manželov žijúce s ním v domácnosti, ktoré sa považuje za nezaopatrené dieťa. Pokiaľ nie sú deti zverené do Vašej starostlivosti.

Je to len na dohode Vás dvoch.

S prianím pekného dňa,
Lenka