PN a douplatnenie daňového bonusu v ročnom zúčtovaní. Ako postupovať?

Zodpovedané
26. feb 2024

Dobrý deň,

chcem sa poradiť. Manžel je zamestnaný na TPP. Pracoval počas prvých 8 mesiacov, kedy si uplatňoval daňový bonus na 2 deti vo veku 18 + mesačne. Od 2.9.2023 zostal na PN až doteraz. Požiadal zamestnávateľa o ročné zúčtovanie.

Je možné douplatniť daňový bonus v ročnom zúčtovaní za mesiace kedy bol PN?

Príjem potrebný pre dosiahnutie ročného bonusu spĺňa on sám.

Alebo nemá na to nárok, resp. sa to nedá v ročnom zúčtovaní?

V tom prípade by som si uplatnila daňový bonus v ročnom zúčtovaní za tie 4 mesiace ja.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

v žiadosti o Ročné zúčtovanie požiadal aj o douplatnenie daňového bonusu za mesiace kedy mu nebol vyplatený DB? Mal to uviesť v Časti III, kde mal uviesť deti, ich rodné čísla a označiť mesiace v ktorých mu nebol vyplatený DB. Následne zamestnávateľ prepočíta celoročný nárok na DB.

S prianím pekného dňa,
Lenka