Počíta sa moja terajšia materská a rodičovská dovolenka do ochrannej lehoty?

Zodpovedané
26. jún 2023

Dobrý deň,

v 8/2022 mi skončil pracovný pomer na dobu určitú, avšak v tom čase som už bola v polovici tehotenstva. Bola som teda v ochrannej lehote, dostala som aj materskú aj tehotenský príspevok. Onedlho nastupujem na rodičovskú dovolenku.

Ak by som znovu otehotnela, stále mám nárok na materskú a tehotenský príspevok?

Ráta sa moja terajšia materská a rodičovská dovolenka do ochrannej lehoty?

Ďakujem

Dobrý deň,

ochranná lehota Vám už dávno skončila.

Ak nebudete mať aktívne nemocenské poistenie a do nového nároku na tehotenské a materské 270 dní nemocenského poistenia, nebudete mať nárok na ďalšie tehotenské ani materské.

Doba materskej dovolenky a rodičovskej dovolenky sa do nemocenského poistenia započíta iba v prípade trvajúceho pracovného pomeru.

S prianím pekného dňa,
Lenka