Počíta sa rodičovská a aj maródka do poistenia?

Zodpovedané
5. júl 2023

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na moju otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Vo firme som zamestnaná viac ako 4 roky, ale bola som na rodičovskej dovolenke. Potom som na 6 mesiacov nastúpila do práce a následne som bola 6 mesiacov na maródke.

Ráta sa rodičovská a aj maródka do poistenia?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, do obdobia poistenia v nezamestnanosti na nárok na dávku v nezamestnanosti sa započítava aj obdobie čerpania materskej dovolenky, obdobie práceneschopnosti ako aj obdobie prerušenia povinného poistenia v nezamestnanosti zamestnanca z dôvodu čerpania rodičovskej dovolenky za predpokladu, že v tomto období pracovný pomer trval a toto obdobie spadá do posudzovaného obdobia.

S prianím pekného dňa,
Lenka