Počítala by sa mi materská z obidvoch zamestnaní?

Zodpovedané
24. mar 2024

Dobrý deň,

26.10.2024 mám termín pôrodu. Som zamestnaná na trvalý pracovný pomer, ktorý trvá od 1.7.2023. Predtým som bola tiež zamestnaná od 4.8 2022 do 3.3.2023.

Momentálne mám možnosť sa zamestnať na TPP. To znamená, že by som mala 2 zamestnania.

Počítala by sa mi materská z obidvoch zamestnaní?

U prvého zamestnávateľa spĺňam 270 dní, u toho druhého už nestíham 270 dní.

Ďakujem z odpoveď

Dobrý deň,

o materské požiadate iba z jedného pracovného pomeru/TPP a z neho sa materské aj vypočíta.

Ak by Vám trvalo nové zamestnanie/dohoda u iného zamestnávateľa aj pred nástupom na novú materskú a aj z tejto dohody by ste splnili 270 dní nemocenského poistenia (prípadne iného, keď aj ukončeného nemocenského poistenia okrem prvého zamestnania), tak až v takomto prípade by nastal súbeh dvoch materských. Do pôrodu 270 dní zo samotného nového zamestania nesplníte, ale skúste si prepočítať dni nemocenského poistenia z predošlého pracovného pomeru cca 15.9 2022 do 3.3.2023 a prípadne dni z nového pracovného pomeru. Záleží kedy by ste ho uzatvorili, či by ste nedosiahli 270 dní do nástupu na MD.

S prianím pekného dňa,
Lenka