Podľa čoho sa mi bude počítať výška materskej pri druhom dieťati?

Zodpovedané
25. feb 2024

Dobrý deň,

ja som u neho počas materskej nepracovala, len mi vyplatili odmeny za ten predchádzajúci rok. Potom, keď som od konca júla 2023 nastúpila na rodičovskú som už nemala žiaden iný príjem.

Podľa čoho sa mi bude počítať výška materskej pri druhom dieťati, ak som nastúpila na materskú v decembri 2022, ale potom v januári, marci a apríli 2023 mi prišli ešte odmeny od zamestnávateľa?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem priradiť otázku, pravdepodobne ste ešte niečo chceli doplniť k inej otázke.

Ak odmeny boli vyplatené počas materskej a keď si pozriete výplatnú pásku z tohto príjmu nebolo odvedené nemocenské poistenie? Ak je to takto, potom tento príjem neovplyvní výpočet novej materskej.

S prianím pekného dňa,
Lenka