icon

Potrebuje muž k daňovému priznaniu potvrdenie zo Sociálnej poisťovne o poberaní podpory?

Zodpovedané
Dnes o 22:28

Dobrý deň,

rada by som sa informovala.

Ak bol muž v roku 2025 od januára do mája nezamestnaný, poberal podporu a od júna si založil živnosť, potrebuje k daňovému priznaniu potvrdenie zo Sociálnej poisťovne o poberaní podpory?

Ak si chce uplatniť nezdaniteľnú časť základu dane na manželku, ktorá bola celý rok na rodičovskej dovolenke a nemala žiadny príjem, tiež potrebuje potvrdenie, že bola na rodičovskej dovolenke?

Prvýkrát podáva daňové priznanie typ B, pretože predtým bol zamestnaný a za rok 2024 podal daňové priznanie typ A.

Otázka je vlastne tá, či sú tieto potvrdenia povinné prílohy a či je potrebné si ich dať vystaviť.

Ďakujem.

Dobrý deň,

k daňovému priznaniu nepotrebuje priložiť potvrdenie zo SP o poberaní dávky v nezamestnanosti, ani Potvrdenie že ste boli na RD. Daňové priznanie podáva elektronicky, a prikladá ako prílohu kópiu sobášneho listu a rodného listu dieťaťa.


S prianím pekného dňa,
Lenka