Potrebujem preplatiť viac dní dovolenky, aby mi vyšla najvyššia podpora?

Zodpovedané
8. feb 2024

Dobrý deň,

3.3.2024 mi končí rodičovská dovolenka a do starej práce sa už vrátiť nechcem. Na personálnom mi navrhli čerpať dovolenku dokonca marca a posledný deň ukončiť pomer dohodou s tým, že mi ešte 4 dni dovolenky ostanú na preplatenie.

Bude mi vychádzať najvyššia podpora?

Potrebujem preplatiť viac dní dovolenky?

Ďakujem

Dobrý deň,

preplatená dovolenka Vám navýši vymeriavací základ. Ak ste počas RD nemali žiadny iný zdaniteľný príjem. Bude sa Vám alikvotne prepočítavať maximálny vymeriavací základ, nakoľko v daný mesiac by ste boli aj na RD a nielen čerpali dovolenku.

Môžete si dať prepočítať zamestnávateľovej mzdárke - personálnom (ak bude niekto ochotný sa tým zaoberať), aký vymeriavací základ na platenie odvodov do Sociálnej poisťovni by Vám vznikol za tie čerpané a preplatené dni dovolenky s prihliadnutím na krátenie maximálneho VZ.

Rozhodujúce obdobie na zistenie denného vymeriavacieho základu je obdobie dvoch rokov predchádzajúcich dňu, v ktorom vznikol nárok na dávku v nezamestnanosti.

S prianím pekného dňa,
Lenka