Pracovný pomer mi skončil 30.6.2023. Budem mať nárok na materské?

Zodpovedané
18. mar 2024

Dobry deň,

pracovný pomer mi skončil 30.6.2023. Na materskú idem od 15.3.2024 a termín pôrodu je 26.4.2024.

Budem mať nárok na materské?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak za posledné dva roky do pôrodu budete mať 270 dní nemocenského poistenia (neuvádzate ako dlho trval pracovný pomer), a otehotneli ste do pol roka od ukončenia nemocenského poistenia (skončenia pracovného pomeru) budete mať nárok na materské z ochrannej lehoty.

S prianím pekného dňa,
Lenka