Pracovný pomer mi skončil počas materskej dovolenky. Mám nárok na tehotenský príspevok?

Zodpovedané
12. nov 2023

Dobrý deň,

prosím o radu ohľadom vyplácania tehotenského príspevku a materského. Momentálne som na materskej dovolenke, ktorá mi končí 17.12.2023, následne budem poberať vyšší rodičovský príspevok. Zistila som, že som znova tehotná. Termín pôrodu je stanovený na 13.7.2024.
Pracovný pomer mi skončil počas materskej dovolenky - 31.8.2023.

Budem mať nárok na vyplácanie tehotenského príspevku?

Ako poberať materské aj na druhé dieťa?

Ďakujem

Dobrý deň,

otehotneli ste do pol roka od skončenia nemocenského poistenia (31.8.2023). Budete mať nárok na tehotenské aj materské z ochrannej lehoty.

Pred nástupom na novú materskú požiadate o odňatie rodičovského príspevku na staršie dieťa. Odporúčam sa informovať aj na pobočke Sociálnej poisťovne.

S prianím pekného dňa,
Lenka