Prečo zamestnanci dostanú daňový bonus 140 EUR v čistom?

Zodpovedané
3. okt 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom daňového bonusu na dieťa. Každý zamestnanec dostáva na konci mesiaca k výplate plus 140 EUR. Čiže výplata napr. 800 EUR plus 140 EUR bonus - výsledná krásna suma.

Ja som SZČO a vôbec to tak nemám. Ročný príjem do 18 000 EUR s paušalnými výdavkami, 3 deti. Vôbec som nemala 3x 140 EUR x 12 mesiacov. Veď to by bola krásna suma.

Prečo zamestnanci dostanú 140 EUR v čistom?

Ďakujem

Dobrý deň,

momentálne má zamestnanec lepšie podmienky na poberanie DB na deti ako SZČO.
Inak sa počíta DB zamestnancovi, inak SZČO.

Ale ani zamestnancovi, ktorý má príjem 800 EUR v hrubom a 3 deti, nevychádza DB v plnej výške, ale ho bude ho už mať krátený.

S prianím pekného dňa,
Lenka