Prepočíta manželovi mzdárka nárok na bonus a doplatí sa mu rozdiel na nevyplatenom daňovom bonuse?

Zodpovedané
9. jan 2024

Dobrý deň,

manžel poberá daňový bonus na 4 deti. V prvej polovici roka mu z príjmu nevyšla plná suma na všetky deti. Od septembra má zvýšený hrubý príjem a vychádza mu plný daňový bonus.

Prepočíta mu teraz jeho mzdárka nárok na daňový bonus za mesiace 1 - 8 v rámci daňového priznania z výšky jeho celoročného zárobku a doplatí sa mu rozdiel na nevyplatenom daňovom bonuse?

Alebo má doložiť k svojmu daňovému priznaniu výšku mojich príjmov, keďže som zamestnaná a nevyplatený rozdiel daňových bonusov by sa vypočítal z úhrnu našich príjmov?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ požiada o Ročné zúčtovanie zamestnávateľa do 15.2.2024, mzdárka mu prepočítača celoročný nárok DB podľa jeho dosiahnutého príjmu a prípadný rozdiel mu doplatia.

Ak by ste chceli ešte zahrnúť aj Váš príjem, tak by si Daňové priznanie musel podať sám. Môže požiadať mzdárku o jeho vypracovanie, ale to už bude iba jej dobrej vôli (prípadne sa s ňou dohodne), ale nie je to jej povinnosť.

S prianím pekného dňa,
Lenka