Reťazový pôrod a ďalší pracovný pomer. Bude sa materská počítať z obidvoch zamestnaní?

Zodpovedané
5. dec 2023

Dobrý deň,

v polovici roku 2022 som nastúpila z TPP na materskú, aktuálne som na rodičovskom príspevku. Počas RP som sa v inej firme zamestnala na skrátený úväzok (dali mi zmluvu na TPP).

Ak by som do konca RP nastúpila na ďalšiu materskú, počítala by sa mi z obidvoch zamestnaní?

Niekde som sa totiž dočítala, že z pôvodného zamestnania sa mi počítať MD nebude, keďže som na tom skrátenom už dosiahla 270 dní poistenia. Rozmýšľam nad vytvorením s.ro.o, kde by som bola konateľka.

Neovplyvní mi to nič súvisiace s budúcou materskou?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ aj zo skráteného úväzku dosiahnete 270 dní nemocenského poistenia a tento pracovný pomer bude trvať, tak pôjde o súbeh dvoch materských.

Konateľstvo neovplyvní materské.

S prianím pekného dňa,
Lenka