Rodičovský mi končí v novembri a termín pôrodu nám v októbri. Mám nárok na tehotenské?

Zodpovedané
19. apr 2024

Dobrý deň,

som tehotná, som na rodičovskej platenej dovolenke do 6 rokov zo zdravotných dôvodov. Stále mi trvá pracovny pomer, ktorý som mala pred nástupom na materskú dovolenku. Medzitým som si u iného zamestnávateľa privyrábala na dohodu. Rodičovský mi končí v novembri a termín pôrodu nám v októbri.

Mám nárok na tehotenské?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ Vám trvá pracovný pomer, stále ste na platenej RD, máte nárok na tehotenské, aj materské.

S prianím pekného dňa,
Lenka