Schvália mi dávku v nezamestnanosti za dni, ktoré ostávajú do konca mesiaca?

Zodpovedané
2. dec 2023

Dobrý deň,

som na rodičovskej dovolenke a poberám rodičovský prispevok. Nastúpila som do pôvodného zamestnania, kde som dostala výpoveď formou dohody s odstupným. Keď som si to prepočítala, tak sa mi oplatí zaevidovať na úrade práce.

Keď podám žiadosť o zaradenie do evidencie cca v strede mesiaca a v ten istý deň podám žiadosť o odňatie rodičovského príspevku, schvália mi dávku v nezamestnanosti za dni, ktoré ostávajú do konca daného mesiaca?

Ďakujem

Dobrý deň,

budete mať nárok na dávku v nezamestnanosti, len vyplatenie dávky Vám posunú, keďže ešte dostanete vyplatený rodičovský príspevok za daný mesiac. Dve dávky súčasne nevyplatia. Polovicu mesiaca budete zatiaľ evidovaná ako uchádzač o zamestnanie.

S prianím pekného dňa,
Lenka