Som zamestnaná u troch zamestnávateľov. Sú dni nemocenského poistenia rátané trojnásobne?

Zodpovedané
4. máj 2023

Dobrý deň,

rada by som sa informovala ohľadom rátania dní nemocenského poistenia z viacerých aktívnych pracovných pomerov. Som zamestnaná u troch zamestnávateľov, pričom u každého odvádzam z výplaty odvody na nemocenskom poistení.

Sú tieto dni nemocenského poistenia rátané trojnásobne?

Dokážem mesačne získať 90 dní nemocenského poistenia?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak by ste chceli takto 90 dní nazbierať z troch pracovných pomerov, potom sa 3x budú počítať iba tie dni, ktoré budú súčasne, ale dva pracovné pomery medzitým už musia byť ukončené.

Platí, ak ukončené nemocenské poistenia a aktuálne nemocenské poistenie, z ktorého sa uplatní nárok na dávku, trvajú súčasne určitý čas, dni súčasného trvania sa započítajú dvakrát, trikrát...

S prianím pekného dňa,
Lenka