270 dní nemocenského poistenia

16. júl 2021

Dobrý den, chcem sa spýtať, ci sa do obdobia 270 dni trvania nemocenského poistenia v poslednych 2 rokoch pre účel výpočtu naroku na dávky materské a neskôr vyšší rodičovský príspevok započítava aj obdobie, počas ktorého som bola evidovaná na úrade práce ako nezamestnaná ale zároveň som mala pracovný pomer na maximálne 35 dni (je to taká výnimka) s príjmom 200€ a zamestnávateľ za mna na sociálnom poistení odviedol aj nemocenské poistenie vo výške 1,4%. Mam započítaných tých 35 dni do rozhodujúceho obdobia 270 dni ? Ďakujem za odpoved. Ide mi o to, kedy co najskôr mozem odísť na materskú 🙂

klarissa25
16. júl 2021

Nie neráta...lebo je to dohoda na nepravidelný príjem

autor
16. júl 2021

@klarissa25 vďaka, a dohoda o vykonaní práce ktorá trvala mesiac? Len na určitý dátum ale normálne som bola zamestnaná ako dohodar a nie na upsvar

kristina1001
16. júl 2021

Ja som pred materskou bola 5 roku zamestnaná ako dohodár na rok vždy každý rok som mala novú zmluvu a normálne sa mi to rátalo do materskej

autor
28. júl 2021

@klarissa25 ahoj, dnes som bola v sociálke sa na takéto pracovne pomery opýtat a ano, započítajú všetky dni kedy bolo aktívnej nemocenské poistenie 🙂