Spĺňam podmienky na získanie tehotenského z plného úväzku?

Zodpovedané
21. sep 2023

Dobrý deň,

čoskoro budem žiadať o tehotenské, predpokladaný dátum pôrodu (8.4.) ešte nemám zapísaný. Je možné, že sa dátum bude meniť.

Ak to bude možné, rada by som získala vyššie tehotenské. Do 21.2.2022 som bola na rodičovskej. 22.2.2022 som čerpala dovolenku a ukončila PP dohodou. Od 10.1.2023 som zamestnaná na skrátený úväzok, od 17.4.2023 na celý úväzok v inej firme. Obidva PP trvajú. Rada by som získala tehotenské z celého úväzku.

Spĺňam podmienky?

Treba žiadať o tehotenské len z jedného PP, alebo je lepšie požiadať z oboch?

Akým spôsobom si viem získať najlepšie tehotenské?

Bojím sa, aby nevzali do úvahy len dlhšie trvajúci skrátený úväzok.

Ďakujem

Dobrý deň,

v ani jednom pracovnom pomere ku dňu podania žiadosti o tehotenské (cca 1.10.2023) nemáte 270 dni nemocenského poistenia.

Ak požiadate o tehotenské len z jedného a druhý bude ešte trvať, tak Vám k pracovnému pomeru z ktorého požiadate o tehotenské pripočítajú dni z predchádzajúceho pracovného pomeru, z ktorého ste boli na RD (kde ste čerpali deň dovolenky). Požiadajte len z jedného pracovného pomeru - z celého úväzku. Z oboch Vám súbeh nebude vychádzať.

S prianím pekného dňa,
Lenka