Stačí mi platiť si nemocenské + dôchodkové mesiac pred termínom pôrodu?

Zodpovedané
18. jan 2024

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na moju otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Ako dlho by som musela by dobrovoľne nemocensky poistená pred termínom pôrodu, aby mi schválili materskú dovolenku?

Stačí mi platiť si nemocenské + dôchodkové iba mesiac pred termínom?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, stačí.

Počet dní nie je stanovený. Potrebné dni poistenia sa Vám doplnia zo štúdia teraz ukončenej VŠ, ale musíte byť už registrovaná na DNP pred podaním žiadosti o materské. Preto som Vám túto možnosť napísala, nakoľko po priznaní materskej Vám vznikne nárok na vyšší rodičovský príspevok.

S prianím pekného dňa,
Lenka