Účtovníčka nepožiadala o vyplatenie daňového bonusu. Urobila chybu?

Zodpovedané
5. mar 2024

Dobrý deň,

v daňovom priznaní mi v riadku 121 (suma daňového bonusu) vyšla kladná suma 925,38. Taktiež mám daňový preplatok preddavkov na daň. Moja účtovníčka v XIV. oddiele požiadala o vrátenie daňového preplatku, ale nepožiadala o vyplatenie daňového bonusu, ktorý je kladný.

Urobila chybu?

Mám naň nárok, alebo mám nárok iba na jeden z nich?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak je riadok č. 121 vyplnený a takisto aj riadok 136, mali byť v oddieli XIV uvedené oba krížiky.

S prianím pekného dňa,
Lenka