Ukončenie pracovného pomeru a nástup na PN v ten istý deň. Musím sa hlásiť na úrade práce?

Zodpovedané
9. dec 2023

Dobrý deň,

24.11.2023 bol so mnou ukončený pracovný pomer okamžite dohodou. O korektnosti nemôže byť ani reč. V ten deň som sa odhlásila z práce o 10:00 a odišla na PN. PN mám teda od 24.11.2023.

Musím sa hlásiť na úrade práce?

Akým spôsobom mi príde PN?

Ďakujem

Dobrý deň,

prvý deň PN Vám mali ešte vyplatiť zo zamestnania, ostatné dni Sociálna poisťovňa. Ak bola vystavená PN elektronicky = ePN, zamestnávateľ do ePN uvedie Váš Iban ak ho má k dispozícii alebo uvedie v hotovosti na adresu.

Na ÚPSVaR sa pôjdete evidovať až po skončení PN, nakoľko by Vás počas trvajúcej PN nezaregistrovali.

S prianím pekného dňa,
Lenka