Ukončenie pracovného pomeru počas PN a nástup do novej práce. Ako postupovať?

Zodpovedané
21. dec 2023

Dobrý deň,

rada by som sa informovala ako postupovať. 29.2.2024 ukončím pracovný pomer dohodou. Súčasne mám na konci februára naplánovaný operačný zákrok s predpokladanou dobou liečenia cca 2 týždne. S novým zamestnávateľom som sa dohodla, že do pracovného pomeru nastúpim po skončení PN.

Ako v takomto prípade postupovať?

Bude potrebné sa počas cca 1-2 týždňov nahlásiť na ÚPSVaR i napriek tomu, že budem PN?

Kto za mňa v tomto čase bude platiť odvody?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie je potrebné sa hlásiť na ÚPSVaR. ÚPSVaR by Vás zaevidoval až po skončení PN. Odvody za Vás počas PN platí štát.

S prianím pekného dňa,
Lenka