Ukončenie pracovného pomeru počas PN a prestup z PN na materskú. Bol postup správny?

Zodpovedané
12. dec 2023

Dobrý deň,

3 mesiace pred ukončením pracovného pomeru som nastúpila na PN a tá mi trvá až do nástupu na materskú. Od lekára som dostala papier na materskú a volala do SP (v inom meste), či aj napriek ochrannej lehote je potrebné tento papier odniesť bývalému zamestnávateľovi. Odpoveď bola nie, lebo som v ochrannej lehote. U nás v SP bola pani, ktorá len zastupovala a nevedela mi k tomu nič viac povedať.

Bol tento postup správny?

Odovzdala som papier bez vyplnenej prílohy od bývalého zamestnávateľa.

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, je to v poriadku.

Materskú žiadate z ochrannej lehoty, bývalý zamestnávateľ žiadosť nemusí potvrdiť. Stačilo, že ste ho na žiadosti uviedli.

S prianím pekného dňa,
Lenka