Uvádza sa do daňového priznania výška materskej, rodičovskej a tehotenskej dávky?

Zodpovedané
23. feb 2024

Dobrý deň,

chcem sa poradiť.

Uvádza sa do daňového priznania výška materskej, rodičovskej a tehotenskej dávky?

Ak áno, čo sa tam uvádza?

Všetko toto mám za rok 2023, mám aj papiere o tom. Budem si daňové podávať sama, nakoľko som mala za minulý rok odstupné a nejaje dovolenky. Mám aj potvrdenie o príjme od zamestnávateľa. To mi spraví na daniach možno až 150 EUR, preto si chcem požiadať o vrátenie.

Existuje nejaká stránka, cez ktorú sa dá skontrolovať, či mám správne vypísané daňové priznanie?

Ďakujem

Dobrý deň,

materské, tehotenské, rodičovské nie sú zdaniteľným príjmom, v daňovom priznaní sa neuvádzajú. K daňovému priznaniu priložíte kópie potvrdení o príjmoch za rok 2023.

Daňové priznanie si môžete vyplniť priamo na FS. Tlačivá sú pekne spracované, navedú Vás, oranžové podčiarknuté riadky dvojklikom sa prepočítajú, červenou podčiarknuté riadky sú chybné. Na konci stránky je aj ikona skontroluj (vyplnené tlačivo):
https://pfseform.financnasprava.sk/Formulare/eF...

S prianím pekného dňa,
Lenka