Uznajú mi nový pracovný pomer na výpočet materskej dávky?

Zodpovedané
30. máj 2023

Dobrý deň,

termín pôrodu mám stanovený lekárom na 11.7.2023. To znamená, že 6 týždňov predtým mám odísť na MD. Tá mi vychádza na 30.5.2023. To by bolo všetko v poriadku, ale ja som 90 dní predtým menila zamestnávateľa z dôvodu lepších mzdových podmienok. Pracovný pomer u nového zamestnávateľa mám uzatvorený od 1.3.2023. Aby sa mi materské rátalo z tohto pracovného pomeru a DVZ musím odrobiť pred odchodom na materskú 90 dní a to mi vychádza 29.5.2023.

Je reálne, že mi uznajú ten nový pracovný pomer a budú z toho rátať výšku materskej?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ všetky podmienky spĺňate, vypočítajú Vám materskú z nového pracovného pomeru. Je možné, že si overia u zamestnávateľa výšku mzdy či zodpovedala pracovnej náplni.

S prianím pekného dňa,
Lenka