V akej sume nám bude vyplatený bonus?

Zodpovedané
18. feb 2024

Dobrý deň,

manžel je SZČO a ide si uplatňovať bonus za rok 2023. Konkrétne za mesiace apríl a máj na jedno dieťa, od júna do decembra na 2 deti do 18 rokov. Ročný príjem má 16 039 EUR. Odvody SP a ZP 1400 EUR (dlhšie bol na PN). Uplatňuje si paušálne výdavky 60%.

Viem, že na jedno dieťa je 20% zo základu dane, na dve deti 27%.

Ako to mám rozdeliť na tie mesiace?

Viete mi vypočítať v akej sume nám vyplatia bonus?

Ďakujem

Dobrý deň,

nárok na DB za mesiace 1-3 nemal? V júni sa Vám narodilo druhé dieťa? Ak je SZČO podáva DP elektronicky, on si ho vie podať sám? Ak nie, určite má účtovníčku, ktorá mu daňový bonus prepočíta. Príp. doplňte chýbajúce informácie do novej otázky.

S prianím pekného dňa,
Lenka