V druhej práci som odrobila iba 5 dní a išla som na PN. Budem mať nárok na materské?

Zodpovedané
9. dec 2023

Dobrý deň,

momentálne prechádzam z PN na MD. Pred nástupom na PN som sa ešte zamestnala v druhom zamestnaní na TPP, kde som reálne odpracovala iba 5 dní. Musela som nastúpiť na rizikovú PN kvôli náhlemu zhoršeniu zdravotného stavu. Predpokladám, že z druhého zamestnania nemám nárok na materské.

Uvažujem správne?

Ako ďalej pokračuje pracovný pomer v druhom zamestnaní?

Ďakujem

Dobrý deň,

máte dva trvalé pracovné pomery. Z druhého pracovného pomeru máte málo dní nemocenského poistenia a iné nemocenské poistenia v posledných rokoch ste už nemali. Ak je to takto máte nárok na materské iba z prvého pracovného pomeru.

Oba pracovné pomery môžu naďalej pokračovať, v oboch budete na materskej dovolenke, len v prvom budete poberať aj materské, v druhom nie (kvôli nesplnenej podmienke 270 dní nemocenského poistenia).

S prianím pekného dňa,
Lenka