V ktorom prípade by mi mohla vyjsť vyššia podpora?

Zodpovedané
7. máj 2023

Dobrý deň,

dňa 14.5.2023 bude mať moje dieťa 3 roky. Pracovný pomer mi stále trvá, ale do práce sa vrátiť nemôžem. Zostáva mi tam 17 dní dovolenky. Zamestnaná som od augusta 2017. Počas RD som nemala žiadny iný príjem.

Je pre mňa lepšie, ak si 15.5.2023 vyčerpám deň dovolenky, zvyšok mi preplatia a PP ukončím dohodou k 16.5.2023?

Alebo si vyčerpám dovolenku do 31.5.2023, zvyšok mi preplatia a od 1.6.2023 budem nezamestnaná s tým, že sa idem evidovať na úrad práce?

V ktorom prípade by mi mohla vyjsť vyššia podpora?

Ďakujem

Dobrý deň,

lepšie bude: "Ak si 15.5.2023 vyčerpám deň dovolenky, zvyšok mi preplatia a PP ukončím dohodou k 16.5.2023." A získate vyšší vymeriavací základ pre výpočet podpory.

S prianím pekného dňa,
Lenka