V neaktívnej firme som konateľ a spoločník. Je lepšie odísť z firmy a byť iba ako zamestnanec?

Zodpovedané
3. nov 2023

Dobrý deň,

som konateľ a aj spoločník vo firme s manželom. Firma nie je aktívna. Zároveň som však zamestnaná aj na TPP v inej firme, kde reálne aj pracujem.

Je lepšie odísť z firmy a byť iba ako zamestnanec, alebo to nemá žiadny vplyv na dávky?

Budem mať nárok na materské a rodičovský?

Ďakujem

Dobrý deň,

o tehotenské aj materské požiadate z TPP. Konateľstvo nemá vplyv na nemocenské dávky (PN, tehotenské, materské, OČR) pokiaľ je iné nemocenské poistenie - napr. z pracovného pomeru.

Problém by bol keby by ste chceli poberať dávku v nezamestnanosti.

S prianím pekného dňa,
Lenka