V roku 2023 som zarobila okolo 500 EUR. Mám povinnosť podať daňové priznanie?

Zodpovedané
31. jan 2024

Dobrý deň,

som nezamestnaná a v roku 2023 som dokopy zarobila okolo 500 EUR v čistom u bývalého zamestnávateľa.

Mám povinnosť podať daňové priznanie/požiadať zamestnávateľa o ročné zúčtovanie dane?

Ďakujem

Dobrý deň,

povinnosť podať daňové priznanie k dani z príjmov vzniká fyzickej osobe za predpokladu, že dosiahla celkové zdaniteľné príjmy za rok 2023, ktoré sú vyššie ako 2461,41 EUR.

Ak nemáte povinnosť podať daňové priznanie, ale ak ste mali zrazenú preddavkovú daň, tak podaním DP Vám ju vrátia. Priložíte kópiu o Potvrdenia o príjme za rok 2023.

Môžete ale požiadať o Ročné zúčtovanie dane bývalého zamestnávateľa do 15.2.2024. Následne Vám daň vysporiadajú a už nebudete musieť sa zaoberať podávaním DP.

S prianím pekného dňa,
Lenka