Viaže sa ročné zúčtovanie dane na počet odpracovaných mesiacov alebo len na výšku príjmu?

Zodpovedané
24. júl 2023

Dobrý deň,

manžel pracoval od začiatku roka do polovice júna, potom išiel na materskú.

Viaže sa ročné zúčtovanie dane na počet odpracovaných mesiacov alebo len na výšku príjmu?

Má nárok žiadať daňový bonus na dieťa za celý rok?

Ďakujem

Dobrý deň,

po skončení roka požiada o ročné zúčtovanie dane (žiadosť o ročné zúčtovanie sa podáva do 15. februára). Môže si douplatniť nevyplatený DB za mesiace, kedy bol na materskej. Výška DB sa prepočíta podľa jeho celoročného príjmu, nie podľa odpracovaných mesiacov.

S prianím pekného dňa,
Lenka