Vylučuje sa súčasné poberanie predĺženého rodičovského a opatrovateľského príspevku?

Zodpovedané
12. júl 2023

Dobrý deň,

s dcérkou som na rodičovskej dovolenke. Súčasne sa starám o starkú a poberám opatrovateľský na babku s Alzheimerom. Dcérka bude mať v auguste 3 roky a chcela by som si vybaviť predĺžený zo zdravotných dôvodov.

Môžem poberať aj predĺžený rodičovský zo zdravotných dôvodov a opatrovateľský príspevok naraz?

Môže dcérka nastúpiť do súkromných jaslí na pol dňa, keďže mi ju nezobrali do spadovej škôlky?

Ďakujem

Dobrý deň,

môžete súbežne poberať predĺžený rodičovský príspevok zo zdravotných dôvodov na dcérku a opatrovateľský príspevok na babku.

Dieťa môže byť v škôlke aj viac ako 4 hodiny.

S prianím pekného dňa,
Lenka