Vznikne mi nárok na čerpanie maximálnej podpory i napriek tomu, že budem ešte poberať rodičovský príspevok?

Zodpovedané
24. nov 2023

Dobrý deň,

aktuálne som zamestnaná na dobu neurčitú a do júla 2024 budem na RD. So zamestnávateľom sa plánujeme dohodnúť o ukončení pracovného pomeru dohodou už v januári 2024 z viacerých dôvodov, ktoré nie sú teraz podstatné. Chcem vyčerpať deň dovolenky, počas ktorého mi preplatí zvyšok dovolenky rovanko odstupné. Počas materskej a rodičovskej som nemala žiaden iný príjem. Podporu by som chcela začať čerpať ale až po skončení RD, teda od júla 2024.

Vznikne mi tiež predpoklad čerpania maximálnej podpory i napriek tomu, že od ukončenia pracovného pomeru, čiže od januára do júla budem ešte poberať rodičovský príspevok?

Ďakujem

Dobrý deň,

v podstate od nástupu na ÚPSVaR budete za posledné dva roky iba na RD s čerpaním rodičovského príspevku a s príjmom z čerpanej a preplatenej dovolenky s odstupným.

Pokiaľ nebudete mať do júla 2024 už iný zdaniteľný príjem, je predpoklad vysokej dávky v nezamestnanosti.

S prianím pekného dňa,
Lenka