Vznikne mi nárok na dávku v nezamestnanosti, ak sa zeavidujem na úrade práce po materskej?

Zodpovedané
5. júl 2023

Dobrý deň,

pracovný pomer mi trval do 28.2.2023. Od 1.3.2023 som nastúpila na MD do 24.10.2023.

Ak sa zeavidujem na úrade práce po materskej, vznikne mi nárok na dávku v nezamestnanosti?

Ak áno, tak z akého obdobia sa mi bude rátať?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri nároku na podporu musíte splniť podmienku, že ste v posledných štyroch rokoch pred zaradením do evidencie uchádzačov o zamestnanie boli poistená v nezamestnanosti najmenej dva roky - 730 dní. Overte si, či túto podmienku splníte. Neuvádzate kedy Vám začal pracovný pomer, príp. iné ukončené poistenia v nezamestnanosti.

Rozhodujúce obdobie na zistenie denného vymeriavacieho základu je obdobie dvoch rokov predchádzajúcich dňu, v ktorom vznikol nárok na dávku v nezamestnanosti.

S prianím pekného dňa,
Lenka