Vznikne mi nárok na podporu, keď dám výpoveď?

Zodpovedané
31. máj 2023

Dobrý deň,

od roku 2014 som zamestnaná, v roku 2016 som išla na MD. Potom som pokračovala na RD do 3 rokov dieťaťa. Po dovŕšení 3 rokov syna som nastúpila späť do práce, kde som 4 dni odpracovala a asi 25 dní bola PN. Z tej som prešla hneď na ďalšiu MD s druhým synom a následne prešla na RD. Tú poberám do dovŕšenia 3 rokov druhého syna.

O mesiac mám nastúpiť naspäť do práce, ale už mi kvôli deťom nebude vyhovovať pracovná doba. Budem musieť podať výpoveď.

Vznikne mi nárok na podporu v nezamestnanosti?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri nároku na podporu musíte splniť podmienku, že ste v posledných štyroch rokoch pred zaradením do evidencie uchádzačov o zamestnanie boli poistená v nezamestnanosti najmenej dva roky - 730 dní. Tieto dni splníte, budete mať nárok na podporu.

Do obdobia poistenia v nezamestnanosti na nárok na dávku v nezamestnanosti sa započítava aj obdobie čerpania materskej dovolenky, obdobie práceneschopnosti ako aj obdobie prerušenia povinného poistenia v nezamestnanosti zamestnanca z dôvodu čerpania rodičovskej dovolenky za predpokladu, že v tomto období pracovný pomer trval a toto obdobie spadá do posudzovaného obdobia.

S prianím pekného dňa,
Lenka