Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Dostanem podporu, keď po materskej musím dať v práci výpoveď?

keiles
31. aug 2015

Pracovala som 3 roky ako operátorka výroby v jednej z firiem pre KIU. V roku 2010 som nastúpila na MD a potom následne som nastúpila na ďalšiu materskú. Začiatkom roku mám nastúpiť do práce. Vyskytli sa mi zdravotné problémy, kôli ktorým do práce nastúpiť nemôžem. Keď podám výpoveď, mám nárok na podporu v nezamestnanosti, alebo mi podporu poskytnú iba vtedy, keď mi dá výpoveď zamestnávateľ? Vopred ďakujem za odpovede.

alenah31
1. sep 2015

Či dáš výpoveď ty alebo ti ju dá zamestnávateľ vplyv na nárok na podporu nemá.
Jedinou výhodou toho, že ti dá výpoveď zamestnávateľ je to, že musí vyplatiť odstupné pokiaľ je výpoveď zapríčinená z organizačných dôvodov - je to § 63 ZP písmeno a.) a b.)....alebo zo zdravotných dôvodov pokiaľ ti posudkový lekár napíše správu pre zamestnávateľa, že danú pozíciu nesmieš vykonávať - je to § 63 ZP písmeno c.)

Základná podmienka nároku na dávku v nezamestnanosti – poistenec v posledných troch rokoch pred zaradením do evidencie uchádzačov o zamestnanie bol poistený v nezamestnanosti najmenej dva roky, t. j. 730 dní. Predpoklad nároku na dávku v nezamestnanosti je podmienený dobou účasti na poistení v nezamestnanosti. Potom sa to delí ešte na dve skupiny - podpora na 4 mesiace a podpora na 6 mesiacov:

Poistencovi nárok na dávku v nezamestnanosti vzniká odo dňa zaradenia do evidencie uchádzačov o zamestnanie.

Dávka v nezamestnanosti sa poskytuje (podporné obdobie v nezamestnanosti):
- šesť mesiacov (ak nárok na dávku v nezamestnanosti vznikol splnením podmienky poistenia v nezamestnanosti najmenej 730 dní v posledných troch rokoch pred zaradením do evidencie uchádzačov o zamestnanie),
- štyri mesiace (ak nárok vznikol splnením podmienky poistenia v nezamestnanosti najmenej 730 dní v posledných štyroch rokoch pred zaradením do evidencie uchádzačov o zamestnanie).

Tu začni písať odpoveď...

Odošli