Vzťahuje sa na mňa ochranná lehota, keď som pracovný pomer ukončila dohodou 31.10.2022?

Zodpovedané
15. jún 2023

Dobrý deň,

ja by som sa chcela informovať ohľadom nároku na materské.

Pracovný pomer som ukončila dohodou 31.10.2022. Bolo to ešte počas rodičovskej dovolenky s prvým dieťaťom. Predtým som bola nepretržite zamestnaná v tej istej firme 6 rokov.

Syn mal 3 roky v januári a išla som na úrad práce. Momentálne poberám dávku v nezamestnanosti, kedže ho nevzali do skôlky. Na konci marca 2023 som znovu otehotnela a termín pôrodu mám 4. januára 2024.

Vzťahuje sa na mňa ochranná lehota?

Ďakujem

Dobrý deň,

potrebujete zistiť kedy Vám skončilo nemocenské poistenie.

Ak ste pred ukončením pracovného pomeru čerpali napr. dovolenku, mohli ste mať aktivované nemocenské poistenie a mohli by ste stihnúť ochrannú lehotu.

Ale ak ste nemali obnovené nemocenské poistenie, tak Vám zaniklo pred nástupom na rodičovskú dovolenku a ochranná lehota už by sa na Vás nevzťahovala. Počas RD sa nemocenské poistenie prerušuje.

S prianím pekného dňa,
Lenka