Z akého obdobia sa berie vymeriavací základ pre určenie podporu v nezamestnanosti?

Zodpovedané
7. mar 2024

Dobrý deň,

pracujem od 1/2022 a plánujem ukončiť pracovný pomer k 7/2024.

Z akého obdobia sa berie vymeriavací základ pre určenie podporu v nezamestnanosti?

Berie sa hrubý príjem za posledný rok 2023 a z toho bude vypočítaný?

Alebo sa berú do úvahy posledné 2 roky (7/22 - 7/24)?

Ďakujem

Dobrý deň,

z obdobia za posledné dva roky pred nástupom na ÚPSVaR.

Rozhodujúce obdobie na zistenie denného vymeriavacieho základu je obdobie dvoch rokov predchádzajúcich dňu, v ktorom vznikol nárok na dávku v nezamestnanosti.

S prianím pekného dňa,
Lenka